Ciepły wiatr, długie dni, delikatne słońce – nareszcie wiosna. To najlepszy czas na zmiany – w swoim życiu i otoczeniu. Tradycją stały się już wielkie wiosenne porządki, w których trakcie pozbywamy się wszystkiego tego, co długo zalega na dnie szafy czy w garażu. Sumienne sprzątanie jest też doskonałą okazją do tego, by stare i zniszczone przedmioty wymienić na nowe. I stworzyć sobie przytulny i bezpieczny dom na następne lata.

Czysta piwnica

Jednym z pomieszczeń, które często zaniedbujemy, jest piwnica. Niestety wciąż zapominamy o tym, jak ważne jest skrupulatne porządkowanie tej przestrzeni. To tutaj najczęściej przechowujemy to, na co nie było już miejsca w domu – przetwory, farby, kafelki, które zostały nam po remoncie, narzędzia i zapasy różnego rodzaju substancji potrzebnych przy pielęgnacji domu czy ogrodu. Zadbane podziemie to gwarancja, że żadna z tych rzeczy nie ulegnie zagubieniu, a my będziemy mieli stały i wygodny dostęp do wszelkich niezbędnych bibelotów.

Dlatego właśnie wraz z początkiem marca kroki powinniśmy skierować właśnie do tego pomieszczenia. Najlepiej byłoby wyjąć z niego wszelkie przedmioty i wystawić meble, które – po latach służby – nie są już na pewno w najlepszym stanie. Warto zainwestować w porządny regał, który utrzyma bez problemu wszystkie zapasy. Świetnie sprawdzi się tutaj magazynowy metalowy mebel dużych rozmiarów. Tak, by zmieściło się na nim to, co chcemy przechowywać poza domem. W sytuacji braku środków na zakup nowego wyposażenia można przemyśleć pożyczkę pozabankową, która gwarantuje szybkie pieniądze na każdy cel.

Kiedy już ustawimy nowiutki regał w piwnicy, zaczynamy porządkowanie akcesoriów. Każda półka niech służy innemu rodzajowi produktów. Zapasy jedzenia ustawmy na wysokości wzroku, co ułatwi do nich dostęp. Rzadko używane pozostałości farb czy profesjonalne narzędzia powinny znaleźć się na dole regału.

Balkon i ogród – świątynie relaksu

Porządki w suterenie to jednak nie wszystko. Po wykonaniu tej podstawowej i niezbędnej pracy powinniśmy przenieść się na balkon lub do ogrodu. Jak wiadomo, wiosna czasami zjawia się niespodziewanie – należy solidnie się do niej przygotować. Tak, by – gdy już wyjdzie słońce – móc cieszyć się jego promieniami w pięknej i uporządkowanej przestrzeni.

Pierwszym krokiem do stworzenia doskonałej aranżacji jest zachowanie czystości. Balkon po zimie będzie naprawdę brudny – zacznijmy więc od solidnego wyszorowania podłóg i szafek, które się tam znajdują. Później zajrzyjmy do środka. Prawie na pewno znajduje się tam mnóstwo niepotrzebnych i nieużywanych od lat bibelotów. Wyrzućmy je i, w razie potrzeby, sprawmy sobie nowe. Taka inwestycja raz na kilka lat to pewność, że używane przez nas przedmioty są w dobrym stanie i nie zagrażają naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu!

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku przestrzeni ogrodowej. Tutaj jednak najpewniej czeka nas nieco więcej pracy. Marzec i kwiecień to doskonały czas na rozsad kwiatów. Celozje, szałwie, werbeny, lwie paszcze, astry i cynie oraz floksy wysiewamy do skrzynek i stawiamy w temperaturze 15 stopni. Można także od razu posiać je w ogrodzie – wtedy zakwitną nieco później. Kiedy przygotujemy już kwiaty, zabierzmy się za prace porządkowe. Warto zakupić dobre grabie, łopaty i inne narzędzie ogrodowe. Wiosną najlepiej inwestować w kosiarki i podkaszarki – jest szansa, że uda nam się trafić na atrakcyjne promocje. Przy zakupie pomoże pożyczka provident.pl . Pamiętajmy tylko o tym, by solidnie ją przemyśleć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here