Bezpieczne studenckie wakacje – jak je zorganizować?

Bezpieczne studenckie wakacje – jak je zorganizować?

  • 2020-03-30 21:26

Studenckie wyjazdy rządzą się swoimi prawami. Mają być ekscytujące, pełne przygód, ale także… przyjazne dla portfela. Planując wakacyjny lub zimowy wyjazd ze znajomymi nie można jednak zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Podpowiadamy, jak zaplanować podróż, po której zostanie wiele wspaniałych i przyjemnych wspomnień.

Podróżowanie na studencką kieszeń

To nieprawda, że aby podróżować w ciekawe miejsca trzeba mieć bardzo duże zasoby finansowe. Tzw. budżetowe podróże są coraz bardziej popularne, a nawet bardziej interesujące niż te, na które przeznaczamy bardzo dużo pieniędzy.

Jak podróżować tanio? Oto kilka złotych zasad:

  • Szukaj tanich lotów. Najlepsze oferty możesz znaleźć, jeśli nie masz sprecyzowanych planów dotyczących miejsca docelowego. Wystarczy, jeśli w wyszukiwarce lotów zaznaczysz opcję „Wszędzie” i sprawdzisz w jakie miejsca możesz polecieć najtaniej. Być może któreś z nich znajduje się na Twojej liście wyjazdowych marzeń?
  • Znajdź jak najtańszą opcję noclegu. Istnieją aplikacje, które pozwalają wyszukać tani lub całkowicie darmowy nocleg u mieszkańca danego państwa. W ten sposób nie tylko nie musisz płacić za nocleg, ale także zyskujesz niepowtarzalną okazję, by poznać lokalnych ludzi i ich kulturę. Bardzo tanią opcją są także hostele – zwłaszcza przy wyborze opcji współdzielenia pokoju z kilkoma osobami.
  • Nie przesadzaj z wydatkami. Udana podróż wcale nie wymaga jedzenia każdego posiłku w restauracji ani kupowania niepotrzebnych pamiątek – zwłaszcza tych turystycznych, które bez problemu można zamówić w Internecie. Ustaw sobie limit wydatków i pewne ograniczenia, np. jeden posiłek na mieście dziennie. W ten sposób możesz naprawdę sporo zaoszczędzić.
  • Wybierz korzystną opcję ubezpieczenia. Szukaj ubezpieczycieli, którzy są otwarci na potrzeby i możliwości podróżujących studentów.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wyjazdu?

Przed wyjazdem trzeba koniecznie nastawić się na wiele nieprzewidzianych zdarzeń. Kontuzje albo choroby mogą zdarzyć się każdemu – nawet jeśli masz świetną kondycję i nigdy nie chorujesz. Właśnie dlatego dobra polisa ubezpieczeniowa jest niezbędna. Jaką wybrać? Przede wszystkim taką, która jest korzystna zarówno cenowo, jak i oferuje szeroki zakres ubezpieczenia, np. Signal Iduna Card (SIC). Jest to opcja przygotowana specjalnie z myślą o młodych – ubezpieczeniem mogą być objęte osoby do 30 roku życia. W wariancie podstawowym ubezpieczenie kosztuje 74 zł i jest ważne przez cały rok. To szczególnie ważne, gdy szukamy tanich lotów. Mając kartę SIC, możesz szybko zaplanować spontaniczny wyjazd, gdy uda ci się znaleźć ciekawą i atrakcyjną cenowo ofertę w bliskim terminie. Pakiet obejmuje pokrycie kosztów leczenia podczas podróży zagranicznej, ubezpieczenie OC oraz NNW. Kartę można kupić szybko i bez zbędnych formalności przez Internet. Takie ubezpieczenie to idealna opcja dla studenta!

Czytaj również

Jolanta Nawrocka

Dodaj komentarz