Folia stretch ma już ponad sto lat. Produkt ten wykonany jest z polipropylenu, który zapewnia jej elastyczność, rozciągliwość, wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Z uwagi na to, iż folia stretch charakteryzuje się bardzo dobrą „czepliwością” można z niej utworzyć kilka warstw, które w transporcie ochronią nawet towar o wielkich gabarytach i ostrych zakończeniach.

Zastosowanie foli stretch w zasadzie jest nieograniczone. Najczęściej wykorzystuje się ją w branży transportowej, spedycji, e-commerce, ponieważ ułatwia ona pakowanie towaru o wielkich gabarytach i nieregularnych kształtach. Folią stretch można także owinąć palety, dzięki czemu umieszczone na niej przedmioty będą stabilnie połączone z podłożem. Ponadto, ten produkt do pakowania ułatwia późniejsze rozładowanie towaru. Połączone folią elementy nie musimy wyciągać pojedynczo, co gwarantuje szybki rozładunek.

Folia stretch. Bezbarwna czy kolorowa?

Folia stretch jest także wodoodporna, więc można ją wykorzystać jako ochronę przed wilgocią, deszczem oraz zabrudzeniami. Dzięki temu mamy pewność, że wysyłany przez nas towar dotrze w niezmienionym stanie do odbiorcy.

Najczęściej spotykaną folią stretch jest ta bezbarwna, która ułatwia podgląd towaru. Niemniej jednak producenci, jak np. OpakSystem, oferują także folie w różnych kolorach. Te najbardziej popularne to: zielony, biały, niebieski, czarny i żółty. Kolorowe folie stretch pozwalają na to, aby np. ukryć towar o wysokiej wartości oraz rozróżnić jedną przesyłkę od drugiej.

Zastosowanie foli stretch – jak to robią mamy?

 Wiele zalet foli stretch pozwala także na to, aby wykorzystać ją  również w codziennym życiu, mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się, iż jest to produkt typowo przemysłowy. Okazuje się, że nie, czego potwierdzeniem jest, chociażby pomysłowość kobiet, które cenią sobie kreatywną zabawę dzieci, ale niekoniecznie później pragną spędzić pół dnia na sprzątaniu po swoich pociechach.

Dlatego mamy lubią wykorzystywać folię stretch podczas twórczej zabawy z dziećmi. Wówczas tego typu produkt można ułożyć na podłodze, blatach, stole i krzesłach, gdy nasza pociecha bierze się za malowanie farbkami.  Później zdecydowanie łatwiej jest zwinąć folię, niż wyczyścić  zabrudzoną nawierzchnię.

Folia stretch, z uwagi na to, że jest dość wytrzymałym materiałem, szczególnie, gdy nałoży się kilka warstw, przydaje się do pakowania szklanych przedmiotów. Można owinąć nią w domu np. półmiski, talerze, wazy, które używamy od czasu do czasu, na specjalne okazje. Zabezpieczając w ten sposób naczynia mamy pewność, że nie zostaną one uszkodzone. Folię stretch stosuje się także w salonach tatuażu, jako zabezpieczenie świeżo wykonanego malunku.

Spożywcza folia stretch

Warto wspomnieć także o spożywczej foli stretch, którą można wykorzystywać w kontakcie  z żywnością. Owiniętym w nią produktom zapewnia świeżość oraz dłuższą przydatność do spożycia. Ponadto, dzięki foli unikniemy przenikania się zapachów w lodówce. Sprawdzi się ona także przy mrożeniu żywności.

Podsumowanie

Wiele możliwości wykorzystania foli stretch zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym, pokazuje, jak bardzo oryginalny jest to produkt. Z jednej strony idealnie sprawdza się w zabezpieczeniu ważnych przesyłek, z drugiej, służy do zabawy z dziećmi. Dlatego w swojej firmie, jak i w domu, warto mieć  folię stretch, ale tylko od najlepszych producentów, takich, jak np. OpakSystem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here