Szukasz skutecznego sposobu na uporządkowanie serwerowni? Masz dość kabli znajdujących się na podłodze? Zainwestuj w szafę RACK – to sprawdzony sposób na utrzymanie porządku. Sprawdź, co to jest szafa RACK i na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy wyborze tego produktu. 

Co to jest szafa RACK? 

Szafa RACK to rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w Twojej przestrzeni roboczej. Możesz spotkać się z różnymi określeniami, popularne z nich to np.: 

Niezależnie od nazwy, mają wspólne zadanie – uporządkowanie okablowania i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Szafa montażowa dostępna jest w różnych wariantach. Zbudowana ze stali i aluminium cechuje się ponadprzeciętną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Przekonaj się, który model spełni Twoje oczekiwania. 

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę RACK 

Nie kupuj szafy RACK w ciemno. Zastanów się, jaki wymiar szafy będzie najlepszy oraz nad tym, jakie parametry powinny cechować taki mebel. Najpopularniejsze są szafki RACK 19, jednak w sklepach znajdziesz także modele o wymiarach 24. Zastanawiając się nad tym, jaki rozmiar szafki wybrać, zwróć także uwagę na maksymalną wysokość, jaką może mieć mebel. 

Szafka wisząca czy stojąca? 

Wybór uzależniony powinien być od ilości miejsca, które masz do dyspozycji. Jeśli serwerownia jest niewielkich rozmiarów, zastanów się nad szafką wiszącą. Zanim ją zamówisz, sprawdź, jakie jest jej maksymalne obciążenie. 

Szafy RACK stojące mają dużo większe maksymalne obciążenie niż wiszące szafki tego typu. Może być w nich zamontowany osprzęt ważący nawet do 1000 kg. Jeśli zależy Ci na zastosowaniu rozwiązania mobilnego, upewnij się, że wybrany produkt ma kółka. Szafki stojące mają jeszcze jedną zaletę, obok której nie można przejść obojętnie. Cechuje je możliwość łatwej rozbudowy. 

Bezpieczeństwo, klasa szczelności, wentylacja 

Oprócz rozmiaru i typu szafki zwróć także uwagę na inne parametry. Zastanów się, czy potrzebujesz szafki jednosekcyjnej, czy dwusekcyjnej. Szafka powinna być zamykana na zamek czy nie ma takiej potrzeby? Zależy Ci na tym, aby posiadała zdejmowane panele boczne? Odpowiedzi na te pytania ułatwią Ci wybór najlepszego produktu. Ponadto sprawdź też, ile otworów na wentylatory posiada szafka. Nie zapominaj, że układ chłodzący to bardzo ważny element w każdej serwerowni. Zweryfikuj, jaka jest klasa szczelności. Jeśli chcesz ułatwić sobie montaż szafy RACK, zdecyduj się na produkt, do którego producent dołącza samopoziomujące nóżki 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here