Kiedyś własny, wymarzony sklep kojarzył się z poszukiwaniem lokalu w idealnym punkcie miasta, gdzie już z ulicy czuć było atmosferę pięknych wnętrz wypełnionych dobrej jakości produktami, także z ludźmi, którzy chętnie Ci doradzą. Sklepy stacjonarne nadal mają się dobrze, lecz ich właściciele coraz odważniej spoglądają w kierunku rynku e-commerce.

Często pojedyncza placówka zmienia się w siedzibę dużego sklepu internetowego. W gruncie rzeczy jest to proces dosyć prosty, przynajmniej od strony samej cyfryzacji sprzedaży. Wystarczy dobry jakościowo serwis internetowy z podpiętym systemem płatności i jesteśmy gotowi do podbijania globalnych rynków. O czym warto pamiętać, wdrażając obsługę płatności przez internet?

Obsługa płatności – ale najpierw umowa!

Trzeba mieć na uwadze, że zanim do naszej strony będziemy mogli podpiąć w pełni sprawne wtyczki płatności do sklepów internetowych, konieczne stanie się dopełnienie kilku formalności. Chodzi oczywiście o kwestie prawne i zabezpieczenie operatora przed współpracą z nieuczciwym kontrahentem. Możemy być proszeni m.in. o zaświadczenia związane z ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Nic dziwnego, żaden fin-tech nie chce zostać tzw. słupem. Chodzi również o kwestie czysto formalne, możliwe warunki zwrotu pieniędzy na konto Klienta, dostępne formy płatności czy też kwestie wypłat z konta pośrednika na nasz rachunek bankowy.

Integracja systemu płatności ze stroną internetową

Tacy operatorzy płatności jak Przelewy24.pl udostępniają nie tylko wsparcie specjalistów przy wdrożeniu i integracji z ich systemem, ale przede wszystkim oferują szereg przyjaznych wtyczek. Pozwalają one na łatwe połączenie naszego serwisu z systemem transakcyjnym. Bez problemu znajdziemy tutaj wtyczki płatności do sklepów internetowych współpracujące z popularnymi rozwiązaniami WP eCommerce, DrupalCommerce, WooCommerce czy PrestaShop.

Najlepsze wtyczki płatności do sklepu internetowego

Wśród liderów polskiego rynku rozwiązań finansowych dla firm działających w internecie znajdują się Przelewy24.pl. Serwis od lat tworzy i wciąż udoskonala system rozliczeń wspomagający branżę e-commerce w Polsce i zagranicą.