Są rodzaje biznesów w których właściciele, prezesi, menagerowie dużą ilość czasu spędzają w podróżach służbowych. Spotkania, kontakty z klientami, odwiedzanie oddziałów to wszystko zazwyczaj generuje konieczność częstych wyjazdów i podróży służbowych. Aby były one komfortowe i efektywne ważny jest samochód jakim się przemieszczamy. Z reguły nowe samochody to komfort i gwarancja bezpiecznej i bezawaryjnej podróży. A jak mieć w firmie nowy samochód co roku ? Tutaj z pomoc przychodzi wynajem średnioterminowy samochodu, który dokładnie scharakteryzowaliśmy w naszym artykule.

  • Wynajem średnioterminowy samochodu to najlepsza forma gdy panujemy zmieniać flotę co 1 – 2 lata.
  • Cena wynajmu średnioterminowego zależy zazwyczaj od długości umowy oraz klasy auta jakie wybierzemy.
  • Najlepsi partnerzy na rynku oferujący wynajem średnioterminowy samochodów dostarczają kompleksową usługę także z kosztami ubezpieczenia i serwisu wynajmowanego auta.

 

Wynajem średnioterminowy samochodu to pośrednia forma pomiędzy umową leasingu a klasycznym wynajmem krótkoterminowym. Zazwyczaj zawierany jest na okres od 1 do 24 miesięcy. Cechuje go też stała wysokość raty najmu. Najlepsi partnerzy oferują też w tej formie szeroki wybór aut oraz bogate opcje ubezpieczenia i serwisu.

 

Wynajem średnioterminowy samochodu – jakie ma zalety?

Przede wszystkim wynajem średnioterminowy samochodu to wygodna i szalenie elastyczna forma korzystania z samochodów w firmie. Pozwala planować i zarządzać budżetem flotowym w skali roku i dostosowywać go do zmieniających się potrzeb. Po pierwsze są to umowy na określony czas ze stałymi kosztami miesięcznymi. To ten aspekt pozwala zarządzać kosztami floty szybko, dynamicznie i elastycznie.

Po drugie partnerzy oferujący wynajem średnioterminowy samochodu zazwyczaj nie pobierają opłaty wstępnej. Także po zakończeniu umowy odbierają samochód bez żadnych dodatkowych kosztów. W większości umów tego rodzaju w stałą miesięczną ratę wliczone są także koszty ubezpieczenia oraz wszystkie koszty związane z serwisowaniem samochodu, wymianę opon jakie mogą pojawić podczas trwania jego wynajmu.

 

Wynajem średnioterminowy samochodu – od czego zależy cena?

Atrakcyjna forma jaką jest wynajem średnioterminowy samochodu ma też zróżnicowane ceny. Wysokość stałej stawki miesięcznej zależy od kilku czynników. Warto wymienić je wszystkie by dobrze dobrać najlepszą dla nas formę i najbardziej dopasowaną cenę.

Po pierwsze najbardziej rata wynajmu średnioterminowego samochodu powiązana jest z klasą samochodu. Im wyższa klasa, bogatsze wyposażenie, większy silnik, etc. tym oczywiście koszt wynajmu będzie wyższy. Warto jednak zastanowić się nad tą opcją bo de facto wynajem średnioterminowy to jedyna forma w jakiej możemy zapewnić sobie najefektywniej kosztowo de facto nowy samochód co rok.

Drugim istotnym czynnikiem jaki wpływa na wysokość kosztów wynajmu średnioterminowego oferowanego przez najlepszych partnerów jest długość trwania umowy. Im dłuższa umowa, nawet do 24 miesięcy tym cena będzie korzystniejsza. W końcu na koszt raty wpływa także pakiet ubezpieczeniowy oraz pakiet serwisowy jakie dobierzemy do naszej umowy.

Niezmiennie jednak na rynku wynajem średnioterminowy samochodu to najefektywniejsza finansowo i najwygodniejsza metoda zmiany floty aut służbowych de facto co roku lub co dwa lata. To wyjątkowa szansa by zawsze jeździć wyjątkowym autem za ułamek jego ceny.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here