Kiedy potrzebujemy większej kwoty pieniędzy, zastanawiamy się skąd je wziąć. Warunki udzielania, skomplikowane procedury i czas trwania odpychają od kredytów bankowych. Najszybszym rozwiązaniem są pożyczki od firm pozabankowych, które chcąc przyciągnąć klientów tworzą ciągle nowe pomysły i sposoby na zaciąganie pożyczek. Wsparcie finansowe od firmy pożyczkowej można dziś uzyskać na wiele sposobów.

Pożyczki online

 

Oprócz tradycyjnego sposobu, czyli wizyty w siedzibie firmy i składania pliku dokumentów jak w banku, można dziś zaciągnąć pożyczkę przez internet np. w LoanMe i to w bardzo prosty, szybki sposób. Wystarczy po wybraniu odpowiedniej oferty zarejestrować się na stronie pożyczkodawcy i tam wypełnić, a następnie wysłać wniosek. W przypadku niektórych firm wystarczy zaznaczyć kwotę i okres spłaty, a następnie podać swoje dane. Kolejny etap to weryfikacja danych oraz zapisów na listach dłużników. Po jej pomyślnym przebiegu otrzymujemy pieniądze, a wszystko może trwać nawet piętnaście minut. Pożyczkodawcy jednak unowocześniają coraz bardziej sposoby zaciągania zobowiązań i wsparcie pieniężne można uzyskać nawet za pomocą telefonu komórkowego i wysłania SMS-a.

Pieniądze na konto i nie tylko

 

Nie każdy musi posiadać konto bankowe. Nie każdy też musi chcieć, by pieniądze na nie trafiły. Jak pożyczyć pieniądze w takim przypadku? Dla takich klientów firmy pożyczkowe również przygotowały szereg udogodnień. Pożyczkę można zaciągnąć normalnie przez internet, a gotówkę dostać do ręki na kilka sposobów. Po pierwsze, za dopłatą, pieniądze mogą zostać dostarczone do domu klienta. Po drugie, klient może odebrać je osobiście w siedzibie firmy pożyczkowej. Jest jednak jeszcze jeden sposób. Często bliżej domu mamy urząd pocztowy niż firmę pożyczkową. Możemy więc skorzystać z możliwości zaciągnięcia zobowiązania na tak zwany czek giro. Umożliwia on odebranie swoich pieniędzy na poczcie. Wystarczy z czekiem udać się na pocztę, gdzie zostanie on zrealizowany i otrzymamy pieniądze do rąk.

Pożyczki dla dłużników? To możliwe!

 

Firmy pożyczkowe wychodzą również naprzeciw osobom, które z powodu negatywnej historii kredytowej w rejestrach dłużników, nie mogą dostać kredytu w banku, a i o zwykłą pożyczkę wcale nie jest im łatwo. Dłużnicy, zwłaszcza ci postawieni już pod ścianą w postaci komornika, poszukują desperacko rozwiązania, które pomoże im szybko zdobyć potrzebną gotówkę. Oczywiście zaciąganie pożyczki w celu spłaty obecnych długów powinno być wyjściem ostatecznym, ponieważ nie rozwiązuje problemu. Jedno zobowiązanie się spłaca, a do spłaty jest nowe. Pożyczkodawcy oferują jednak sporo możliwości dla osób zadłużonych. Są to między innymi pożyczki z dodatkowymi zabezpieczeniami w postaci zastawu lub poręczyciela, ale także wyżej wspomniane pożyczki na czek giro lub z odbiorem osobistym w firmie lub domu dla osób, które nie mogą już korzystać ze swoich kont z powodu zajęcia ich przez komornika.

Co oprócz pożyczki z firmy?

 

Oprócz zastrzyku gotówki od firmy, istnieje także możliwość pożyczenia pieniędzy prywatnie. Gotówkę można pożyczyć od zupełnie obcej osoby oferującej taką możliwość lub od kogoś bliskiego – rodziny czy przyjaciela. W tej sytuacji warunki pożyczki ustala się samodzielnie, a w przypadku pożyczki od bliskiej osoby można ustalić warunki dużo dogodniejsze niż te narzucane przez firmy. Na pożyczanie pieniędzy od osób nieznajomych trzeba jednak uważać. Bardzo łatwo można się naciąć, gdyż wiadome jest, że ludzie, którzy się nie znają, nie mają do siebie zaufania, a także, podobnie jak w przypadku firm, nie brakuje oszustów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here