Obecność w mediach społecznościowych nie jest związana tylko z rozwijaniem pasji i relacji towarzyskich, reklamowaniem i sprzedażą swoich produktów czy też przeglądaniem grup wsparcia, a  także mniej lub bardziej rzetelnych informacji. Media społecznościowe to również poszukiwanie nowej pracy, kontrahentów, promowanie swojej zawodowej – zazwyczaj biznesowej ścieżki. W tym wydaniu warto postawić na profesjonalne CV, a efekt może się opłacać, bo takie portale jak LinkedIn pozwalają świetnie rozwijać karierę i firmę.

  1. Jak złożyć profesjonalny profil na LinkedIn?
  2. Rekruter czyli łowca głów
  3. Szukasz pracy

Jak złożyć profesjonalny profil na LinkedIn?

Technologia się tak szybko zmienia, że coraz częściej rekruterzy, szukając nowych pracowników, przeglądają ich konta w mediach społecznościowych a niezłożone w odpowiedzi na ogłoszenie CV. Jeśli zależy nam na dobrej pracy oczywiście w określonych sektorach, warto zadbać o to, by profil na LinkedIn był jak najlepiej przygotowany. On właśnie daje obraz tego, kim jesteśmy, jakie mamy doświadczenie i dokonania, czym się interesujemy, a nawet jak sumiennie podchodzimy do obowiązków. To może zachęcić do kontaktu, wzmocnić pozycję w negocjacjach, a z drugiej strony może również zaprzepaścić szansę na nową pracę. Warto przeczytać, jak powinien wyglądać profil na LinkedIn na https://harbingers.io/blog/profil-na-linkedin.

Rekruter czyli łowca głów

W dobie internetu szczególnie konsekwentnie trzeba dbać o swój wizerunek w sieci. Jest on ważny dla nas i dla przyszłego pracodawcy. Z drugiej strony dobrze zrobiony profil na LinkedIn wpływa także na pozycjonowanie w wynikach Google. O to oczywiście częściej dbać będą firmy, bo to realne korzyści i większa sprawdzać, a także rozpoznawalność na rynku. O wizerunek w sieci dbać powinni również ci, którym zależy na zmianie pracy lub rozwoju zawodowym. Dlatego obecność na LinkedIn to niemalże dziejowa konieczność. Korzystają z niego przede wszystkim headhunterzy, a dla każdego jest szansą, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Tu można wpisać sukcesy, publikacje, nagrody, nawiązać kontakty i relacje z ludźmi z branży. To coś więcej niż CV i dlatego nie warto z tego narzędzia rezygnować.

Szukasz pracy

Z pewnością specjaliści https://harbingers.io/ udowodnią ci, że niezbędny jest profil LinkedIn. Pokazują to również miliony użytkowników, którzy dzięki mediom społecznościowym zmieniły pracę i życie. To okazja również na to, by budować wizerunek eksperta i lidera w swojej dziedzinie i nawiązać znaczące relacje biznesowe. To szansa, by wypromować swoją firmę i pozyskać nowych klientów, a ci wszyscy, którzy nie mają swojej strony internetowej, to właśnie na LinkedIn mogą zaistnieć w sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here