W dzisiejszych czasach istnieje coraz więcej możliwości wnioskowania i uzyskania pożyczki. Przedsiębiorstwa finansowe oraz banki dostosowały się do rozwoju technologiczne i często oferują swoje usługi w internecie. Wiemy, że oferty online i te w oddziale różnią się od siebie proponowanymi warunkami oraz wymaganymi formalnościami. Która z form pożyczki jest dla Ciebie bardziej opłacalna? Przekonajmy się.

Kto pożycza przez internet? 

Większość firm finansowych oraz banków posiada możliwość skorzystania z pożyczki internetowej, jak na przykład https://www.bocianpozyczki.pl/. Powinieneś być jednak świadomy, że zdarzają się sytuacje, kiedy rynek nadal wymaga od swoich klientów stawienia się osobiście w oddziale firmy czy banku, by dopełnić wszystkich informacji. Banki najczęściej dzielą swoją ofertę pomiędzy dwie sfery, co oznacza, że w oddziale nie masz możliwości wnioskowania o pożyczkę oferowaną online i odwrotnie. Warto również podkreślić, że pożyczki internetowe są zazwyczaj ofertami krótkoterminowymi. Jeżeli zależy Ci na pożyczce długoterminowej, wizyta osobista w oddziale może okazać się konieczną.  

Od czego zależy cena kredytu online?

Oferty pożyczek online często kuszą nas swoim niskim oprocentowaniem, czy innymi korzystnymi warunkami, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi ofertami chwilówek. Wiedza na temat tego, od czego zależy cena kredytu online, pomoże Ci ocenić, czy oferta ta rzeczywiście jest korzystniejsza od tej, którą możesz uzyskać w lokalnym oddziale. Cena kredytu online zależy od: 

  • Faktu, czy posiadasz w danym banku konto osobiste. 
  • Twojej historii współpracy z danym pożyczkodawca.
  • Sposobu wnioskowania, czy korzystasz ze strony banku, czy wnioskujesz przez bankowość internetową. 
  • Tego, czy przystąpisz do ubezpieczenia pożyczki. 

Czy można jeszcze liczyć na tanią pożyczkę w oddziale?

Zwiększająca się liczba korzystnych ofert pożyczek online, sprawia, że może Ci się wydawać, że aktualnie tylko ta forma szybkiej gotówki jest korzystna. Pojawia się pytanie, czy można jeszcze liczyć na tanią pożyczkę w oddziale? Tak, w oddziale nadal można trafić na korzystną ofertę pożyczki, szczególnie jeżeli starasz się o pożyczkę dla przedsiębiorców lub długoterminową. By móc porównać ofertę internetową wraz z tą oferowaną w oddziałach, warto sprawdzać strony rankingowe pożyczek, w których oceniane są wszystkie dostępne oferty. 

Jak zmieniła się sytuacja w trakcie pandemii? 

Pandemia to szczególny czas zarówno dla pożyczkodawców jak i pożyczkobiorców. W czasie pierwszego lockdownu panował okres, w którym trudno było uzyskać pożyczkę. To na szczęście zmieniło się po kilku tygodniach, kiedy branża dostosowała się do panujących warunków. Niemniej jednak pożyczka internetowa w tych trudnych czasach stała się najskuteczniejszą i najprostszą formą uzyskania pożyczki na rynku. 

Zarówno pożyczka online jak i ta tradycyjna w oddziale ma swoje wady i zalety. Jeżeli szukasz szybkiej gotówki, niewielkich formalności i dogodnych warunków, wybierz chwilówkę internetową. Jeżeli jednak szukasz długoterminowego finansowania lub dodatkowych środków dla Twojego biznesu, pożyczka w oddziale jest dla Ciebie. Dopasuj pożyczkę do swoich potrzeb. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here