Decydując się na zakup samochodu, większość z nas bierze pod uwagę nie tylko jego markę, parametry, osiągi oraz wygląd. Ważną częścią tych zakupów jest również cena. W wielu przypadkach to główne kryterium zakupu pojazdu.

Samochód możemy kupić za gotówkę, kredyt lub zdecydować się na leasing. Pierwsza opcja nie generuje żadnych dalszych konsekwencji. W drugim przypadku, musimy udać się do banku, poznać warunki, związać się umową kredytową i regularnie spłacać raty, które obciążają naszą zdolność. Trzecia opcja jest bardziej elastyczna. Leasing jest tańszy od tradycyjnego kredytu, a cała procedura jest mniej absorbująca. Aby jednak poznać koszty z nim związane, warto wykorzystywać kalkulatory leasingowe. Oferuje je wiele stron internetowych.

Kalkulator leasingowy samochodu nie stanowi konkretnej oferty, ani dokładnych wyliczeń. To orientacyjna wysokość opłat, które ponosić będzie klient. Dla spokoju ducha, dobrze jest znaleźć taką firmę, która oferuje narzędzie, pozwalające porównać koszt kredytu z kosztem leasingu. Bez odwiedzin z bankach, możemy z domowego zacisza lub z własnego gabinetu sprawdzić, co wypadnie korzystniej. Niewiele firm przygotowało jednak kalkulator, który pozwala na równoczesne zestawienie takich wyliczeń.

Warto dobrze poszukać takiego narzędzia w sieci. Jedną z firm, która oferuje taki nowoczesny i sprawdzony kalkulator leasingu samochodowego jest CLS. Na stronie https://cls.pl znajdziemy stworzoną w tym celu zakładkę. Wystarczy wpisać tam typ i wartość samochodu netto oraz brutto. Później suwakiem ustawiamy liczbę rat, wysokość wpłaty własnej i po chwili system generuje wynik obliczeń. Należy pamiętać, że nie są one wiążące i mają raczej charakter informacyjny. Kalkulator nie dolicza do rat kosztów z tytułu ubezpieczenia OC i AC. Uzyskane rezultaty pozwolą nam jednak zorientować się o jak wysokich miesięcznych opłatach musimy pomyśleć. Znając koszty, łatwiej jest zaplanować kolejne kroki. Tak doświadczone i sprawdzone firmy, jak CLS, oferują spotkania z doświadczonymi doradcami. Co ciekawe CLS ma partnerów na terenie całego kraju. Wystarczy więc za pośrednictwem tej samej strony internetowej wysłać e-mail lub zostawić swój numer telefonu. Wtedy skontaktuje się z nami ten przedstawiciel, który znajduje się najbliżej nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here