Każdorazowe wprowadzanie danych karty płatniczej jest zdecydowanie czasochłonne. Operatorzy płatności online, starając się więc odpowiedzieć na zapotrzebowanie konsumentów, wprowadzili modele one click payment. Dzięki nim można skrócić proces zakupowy do kilku sekund.

Charakterystyka

One click payment stanowi wygodny moduł dla klientów sklepów internetowych oraz e-handlowców. Model, można bowiem wdrożyć bez konieczności spełniania dyrektyw w ramach PCI. Jedyny wymóg stanowi kwestionariusz SAQ. Usługa bazuje na zapisaniu danych karty płatniczej konkretnego klienta po wyrażeniu przez niego zgody na tę operację. Dzięki one click payment proces zakupowy ulega redukcji do 0,5 sekundy. Wszystkie operacje w ramach usługi podlegają szyfrowaniu. E-sprzedawca nie ma dostępu do poufnych danych karty płatniczej klienta. Użytkownik wprowadza jedynie kod CVC. Na wskazany numer telefonu przychodzi również SMS autoryzujący. Zawarty jest w nim kod, finalizujący całą operację.

Zalety

One click payment to prosty i wygodny w obsłudze moduł dostosowany do zapotrzebowania stron, biorących udział w transakcji. System ma swoje bezpośrednie przełożenie na osiągane wyniki sprzedażowe. Klienci, chętnie bowiem korzystają z usług e-handlowców, udostępniających im proste opcje finalizacji zakupów. One click payment pozwala zbudować trwałe relacje z konsumentami. Sprawdza on się w sklepach, w obrębie których klienci realizują zakupy o zróżnicowanych wartościach. One click payment ogranicza również liczbę porzucanych koszyków. W obrębie konkretnej platformy można podpiąć wiele kart płatniczych. Ich usunięcie odbywa się po zaznaczeniu odpowiedniej opcji. Dane karty są niewidoczne na stronie tak, by przypadkowe osoby, przebywające w towarzystwie użytkownika, nie ukradły środków finansowych.

One click payment stanowi wygodne rozwiązanie, pozwalające na skrócenie czasu finalizacji transakcji w obrębie platformy sprzedażowej. Warto więc korzystać z usługi, chcąc bezpiecznie i wygodnie realizować płatności online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here