Wybór odpowiedniego komputera do pracy nie jest wcale prostą decyzją. Na rynku jest mnóstwo modeli różniących się nie tylko budową, ale także parametrami. Jak kupić sprzęt, z którego później będzie się dobrze korzystać? Oto kilka porad.

Specyfika pracy biurowej

Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu biurowego, koniecznie zastanów się, jaka jest specyfika pracy na danym stanowisku. Mobilny laptop doskonale sprawdzi się u osób, które wyjeżdżają służbowo, mają bezpośredni kontakt z klientami w ich domach lub pracują zdalnie. Tego typu sprzęt nie służy jednak do obsługiwania zaawansowanych programów. Najlepiej zdecydować się na jego zakup, jeśli w planach masz korzystanie z edytora tekstu, arkuszy kalkulacyjnych oraz przeglądanie sieci.

W dobie urządzeń mobilnych mogłoby się wydawać, że komputery stacjonarne odeszły do lamusa. Nic bardziej mylnego. Osoby zajmujące się grafiką, programowaniem czy montażem filmów cenią sobie przede wszystkim mocne podzespoły. Obecnie możliwości swobodnej rozbudowy oraz wymiany części dają jedynie tradycyjne komputery stacjonarne. Jeżeli szukasz sprzętu, który ma być przede wszystkim wydajny, postaw na peceta. Warto dodać, że nie każdy pracownik chce mieć do dyspozycji mobilne urządzenie. Niektórzy cenią sobie możliwość wyjścia z firmy i niemyślenia o sprawach służbowych. W takim trybie pracują m.in. księgowi oraz urzędnicy.

Tablety multimedialne

W biurze dobrze sprawdzają się multimedialne tablety, które mogą ułatwić wykonywanie zadań, a w niektórych przypadkach całkowicie zastąpić komputer. Modele z wbudowanym modemem umożliwią Ci swobodny dostęp do internetu w miejscach, gdzie nie ma sieci Wi-Fi. Jakie zastosowanie w firmie ma tablet? To urządzenie jest przydatne do prezentowania danych lub posiłkowania się fotografiami w trakcie prezentacji. Wygodnie przegląda się na nim strony internetowe, a po synchronizacji z telefonem i komputerem – współdzieli pliki. Ze względu na niewielkie rozmiary, bez trudu zmieścisz go do bagażu podręcznego, wybierając się w służbową delegację.

Komputery All-in-One

Ciekawym wyborem łączącym cechy laptopa i komputera stacjonarnego jest All-in-One. Ta nazwa oznacza urządzenie, posiadające monitor zintegrowany zresztą komputera. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. Możesz cieszyć się dużym ekranem, a przy okazji zmniejszyć liczbę kabli do minimum i oszczędzić trochę miejsca ze względu na brak oddzielnej jednostki centralnej. Warto jednak wspomnieć, że ceny komputerów All-in-One są nieco wyższe od tradycyjnych pecetów.

Zaplanuj wydatki

Zakup urządzeń do firmy powinien być przemyślany, ponieważ wiąże się ze sporymi wydatkami. Warto poświęcić kilka wieczorów, żeby wczytać się w specyfikację sprzętu i zyskać pewność, że podejmuje się najlepszą decyzję. Jeśli nie czujesz się na siłach, zawsze możesz poprosić o pomoc zaprzyjaźnionego informatyka lub poczytać opinie osób, które zdecydowały się na kupno danego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here