Adwokat prowadzi działania doradcze i reprezentacyjne dla klientów indywidualnych oraz właścicieli przedsiębiorstw. W zależności od swojej specjalizacji, zajmuje się szczególnie konkretną dziedziną prawa, w ramach której posiada szczegółowe kompetencje oraz doświadczenie, pozwalające skutecznie reprezentować interesy klientów. Pomoc adwokata konieczna jest w sytuacjach, w których wymagana jest dokładna znajomość przepisów prawnych, mających bezpośredni wpływ na naszą sytuację.

Pomoc adwokata dla klientów indywidualnych

O pomoc do adwokata warto zwrócić się w sytuacji, gdy wchodzisz w konflikt z prawem lub posiadasz roszczenie, którego chcesz dochodzić w ramach przepisów prawa. Pomoc adwokata nie jest jednoznaczna z reprezentacją przed sądem, jednak reprezentowanie często jest jednym z elementów pomocy prawnej. Do prawnika można zgłosić się przy problemach z przygotowaniem pozwu, umowy, zawiadomienia do dłużnika oraz podczas dochodzenia roszczeń ubezpieczeniowych. Rodzaje pomocy prawnej świadczonej przez kancelarie prawne opisane zostały między innymi na stronie https://adwokat-grzywna.pl/ . W sprawach karnych prawnik reprezentuje klienta indywidualnego podczas każdego etapu postepowania. Pomoc prawna często dotyczy również prawa rodzinnego, w sytuacji rozwodu lub separacji oraz związanych z nimi konsekwencji: ustalenia opieki nad dziećmi, podziału majątku lub ustaleniu rodzicielstwa. Po pomoc prawną można zgłosić się w sprawach, związanych z dziedziczeniem, własnością, a także ustaleniem praw do uzyskania spadku lub darowizny.

Pomoc prawna dla przedsiębiorstw

Podmioty gospodarcze najczęściej korzystają z pomocy prawnika podczas sporządzania umów oraz innej dokumentacji, powołującej się na przepisy prawne oraz w sytuacjach spornych z klientami lub pracownikami. Najczęściej stosowane są regulacje z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego lub finansowego. Pomoc prawna w nowoczesnym wydaniu to również możliwość skorzystania z pomocy prawnika przez pracowników przedsiębiorstwa. Ustalane są zasady, na podstawie których pracownik może skorzystać z pomocy prawnika. Pomoc prawna obejmuje szeroki zakres działań, w których skład wchodzą porady, doradztwo, pomoc przy sporządzaniu dokumentacji, konsultacje, pomoc w przeprowadzeniu rozmów negocjacyjnych przed nawiązaniem współpracy, podczas jej trwania oraz reprezentowanie interesów firmowych przed organem sądowym (zobacz zakres pomocy udzielanej przez kancelarie prawne). Prawnik reprezentuje ponadto firmę przed instytucjami kontroli podatkowej oraz w zakresie przestrzegania praw pracowniczych. Pomoc prawna dla firm prowadzona jest często długoterminowo, opiera się na zaufaniu obydwu stron oraz doskonałej komunikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here