Kwestia księgowości w naszej firmie jest nieraz prawdziwą kością niezgody. Co sprawia, że dochodzi do takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta: duża ilość przedsiębiorców nie może zdecydować się, które wyjście jest tym najlepszym. Czy warto prowadzić księgowość na własną rękę… a może lepiej będzie oddać to w ręce profesjonalnego biura księgowego? Przekonajmy się na własne oczy!

Koszta dla firmy

Przede wszystkim, kwestie księgowości należy rozpatrywać w aspekcie kosztów. Wykwalifikowany księgowy na pewno będzie życzył sobie za swoje usługi pokaźną sumę pieniędzy, która będzie też uzależniona od ilości wykonywanych zadań. Najbezpieczniej jednak założyć, że przeciętnie nasze konto firmowe będzie opuszczało zwykle około 3-4 tysiące złotych. Za tą kwotę jednak zyskujemy pewność, że wszystkie czynności zapisane w umowie współpracy będą wykonane rzetelnie i na czas. Z drugiej strony, warto również wspomnieć o najróżniejszych programach do samodzielnego prowadzenia księgowości, z których na pewno wyróżnia się Taxomatic. Koszty takiego podejścia do kwestii ewidencji są wręcz nieporównywalne do nawet najtańszego z księgowych dostępnych na rynku. Za najbardziej rozwiniętą opcję w wyżej wymienionym programie zapłacicie zaledwie 99 złotych! Chyba nie trzeba liczyć, jaka jest różnica między poszczególnymi rozwiązaniami!

Koszta dla firmy

Znasz się na księgowości?

Różnice pomiędzy dwoma skrajnymi sposobami księgowości nie kończą się wyłącznie na ilości pieniędzy, jakie będziecie musieli zapłacić za możliwość ich wykorzystywania. Kluczowy staje się fakt znajomości zagadnień z zakresu księgowości. Wybór samodzielnej drogi ewidencji wiąże się nierozerwalnie z pewną ilością wiedzy, którą posiadamy z tej dziedziny. Jeżeli nie znamy nawet podstaw, warto wybrać się do księgowego, który zajmie się wszelkim zarządzaniem tym obszarem naszej firmy. Gdy jednak czujemy, że mamy jakąkolwiek wiedzę, pozwalającą nam na swobodne poruszanie po tej materii – warto myśleć o wykupieniu dostępu do jednego z dostępnych programów. Bądźmy jednak obiektywni!

Przyszłość to prostota

Jak więc widzicie, wybór sposobu ewidencji faktur w naszej działalności gospodarczej musi być podyktowany zdrowym rozsądkiem i zasobnością naszego portfela. Absolutnie nie ma sensu męczyć się z księgowymi, zwłaszcza jeżeli możemy zająć się tym na własną rękę! Skoro jest szansa, to warto z niej skorzystać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here