Podatki w zasadzie od zawsze stanowią największą zmorę przedsiębiorców – nie tylko ze względu na ich wysokość, ale również bardzo często zmieniające się przepisy. Nadążanie za zmianami w regulacjach nie jest łatwe, szczególnie bez profesjonalnej pomocy. Dlatego warto inwestować w rozwój (swój lub pracowników) poprzez profesjonalne szkolenia podatkowe. Sprawdzamy, jaka tematyka będzie cieszyła się w 2020 roku popularnością wśród kursantów.

Podatki 2020 – co najbardziej interesuje przedsiębiorców?

Rok 2020 nie zawiódł, jeśli chodzi o nowe regulacje związane z podatkami. Zmianom uległa zarówno Ordynacja podatkowa, jak i zapisy kodeksu karnego skarbowego (KKS) oraz ustawy o VAT. Przepisy dotyczące mechanizmu podzielonej płatności (split payment) i instalacji kas fiskalnych online obejmują z dniem 1 stycznia 2020 szerszą niż dotychczas grupę przedsiębiorców. Zapłaty za transakcje o wartości wyższej niż 15 tys. zł muszą być uiszczane wyłącznie na rachunki z tzw. białej listy. Ponadto składki PIT, CIT i VAT odprowadza się teraz w inny sposób – na specjalny mikrorachunek założony indywidualnie dla każdego przedsiębiorcy. Co te zmiany oznaczają w praktyce? Zapoznanie się z nimi i najnowszym orzecznictwem we własnym zakresie jest możliwe, ale wymaga czasu i jest obarczone sporym ryzykiem. Dlatego specjaliści najchętniej wybierają profesjonalne szkolenia z podatków uwzględniające najnowsze regulacje i ich zastosowanie w praktyce. Na tego rodzaju szkolenia podatkowe często wysyłają swój personel pracodawcy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zdobywać wiedzę z zakresu prawa podatkowego we własnym zakresie – obecnie jest to możliwe nawet bez wychodzenia z domu dzięki kursom online.

Popularne szkolenia podatkowe na 2020 rok

Szkolenia podatkowe, które cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem i którym wieszczy się niesłabnącą popularność to zarówno te związane z najnowszymi i najbardziej znaczącymi zmianami w prawie, jak i te dotyczące innych tematów coraz częściej interesujących polskich przedsiębiorców. Wśród takich programów można wymienić m.in.:

  • szkolenia VAT dostępne na https://eventis.pl/szkolenia/podatek-vat – związane z najnowszymi regulacjami i ich praktycznym zastosowaniem,
  • szkolenia z rozliczania podatków CIT i PIT – najbardziej powszechne podatki, które zmieniają się co roku,
  • szkolenia z cen transferowych – uczące sporządzania profesjonalnej dokumentacji i rozliczania transakcji międzynarodowych,
  • szkolenia z zakresu audytu podatkowego – zapotrzebowanie na specjalistów tej dziedziny nie słabnie,
  • szkolenia z zakresu podatku akcyzowego – szczególnie w branży tytoniowej dotkniętej niedawnymi zmianami,
  • szkolenia z zakresu rozliczania leasingu – który stanowi coraz częściej wybieraną przez przedsiębiorców formę finansowania.

Dostępność tego rodzaju szkoleń podatkowych jest bardzo duża, dlatego znalezienie tematyki zgodnej z potrzebami nie stanowi problemu.

Powiązane artykuły: Kompendium wiedzy o podatku CIT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here