Posiadanie telefonu komórkowego lub internetu mobilnego w ofercie abonamentowej, zazwyczaj związuje nas z danym dostawcą na 24 miesiące, rzadziej bowiem występują umowy na okres 12 lub 36 miesięcy. W momencie, w którym chcemy zmienić operatora sieci komórkowej czy dostawcy internetu mobilnego, mając jednocześnie podpisaną z nim ważną umowę, a nie chcemy płacić dwóch abonamentów za tą samą usługę, musimy taką umowę wypowiedzieć. Dzisiaj dowiecie się jakie są sposoby na wypowiedzenie umowy w sieci komórkowej Play.

 1. Pierwszym i zdecydowania najłatwiejszym sposobem jest przeniesienie numeru do innego operatora, wtedy my jako klienci nie musimy się zupełnie martwić sprawą wypowiedzenia, gdyż wszystko załatwia za nas nowy dostawca usług telekomunikacyjnych. Jest to opcja możliwa jednak wyłącznie dla numerów telefonów komórkowych, w przypadku internetu taka procedura nieobowiązuje.
 2. W pozostałych więc przypadkach, wypowiedzeniem musimy zająć się sami. Dokument możemy dostarczyć do sieci Play na kilka sposobów, a pierwszym z nich jest wizyta w firmowym salonie Play, gdzie wniosek składamy osobiście. Na stronie Play.pl możesz sprawdzić gdzie znajdują się najbliższe salony Play w Twojej okolicy.
 3. Kolejnym sposobem na złożenie wypowiedzenia jest możliwość wysłania dokumentu za pomocą Poczty Polskiej. Wypowiedzenie musi zostać wysłane koniecznie listem poleconym i bardzo ważną rzeczą jest własnoręczny podpis na dole dokumentu, bo o ile w salonie, osoba tam pracująca może nam o tym przypomnieć gdybyśmy o podpisie zapomnieli, tak w przypadku wypowiedzenia listownego dokument bez podpisu będzie nieważny. List należy wysłać na adres siedziby firmy, t.:
 4. P4 SP. Z O.O.
  SKRYTKA POCZTOWA 41,
  02-671 WARSZAWA

 5. Ostatnią możliwością dostarczenia wypowiedzenia umowy jest opcja wysłania dokumentu koniecznie z własnoręcznym podpisem na adres meilowy: ok@pomocplay.pl. Oprócz samego wypowiedzenia, konieczne będzie również dołączenie dodatkowego dokumentu weryfikacyjnego, potwierdzającego nasze dane, a może to być np. zdjęcie lub skan dokumentu w wysokiej rozdzielczości.

Miesięczny okres wypowiedzenia

Umowa na czas określony, dokładnie określa kiedy następuje jej koniec, aby jednak wypowiedzenie zadziałało w sposób dla nas oczekiwany, musimy dokument złożyć najpóźniej dzień wcześniej, tzn jeśli umowa kończy nam się 10 grudnia, najpóźniej 9 listopada musimy złożyć wypowiedzenie, aby zachować pełny okres wypowiedzenia, jeśli pismo złożymy np 10 lub 11 listopada, umowa będzie nas obowiązywać do 10 stycznia, gdyż musi zostać zachowany pełny miesięczny okres wypowiedzenia. Sprawa wygląda dokładnie tak samo w przypadku, kiedy umowa, którą podpisaliśmy przejdzie już na czas nieokreślony, czyli po okresie na który podpisaliśmy umowę, a zazwyczaj są to 24 miesiące – nadal obowiązuje nas miesięczny okres wypowiedzenia.

Wzór wypowiedzenia umowy z PLAY

Wzór wypowiedzenia umowy z PLAY [DOC]

14 KOMENTARZE

 1. Witam chciałem wypowiedzi umowę zawarta przypadkiem na czuję się oszukany i pokrzywdzona mam nadzieję że moja przypadkowa umową zostanie rozwiazana.Dziękuję

  • Zostałam oszukana w salonie PLAY! Pryszłam złożyć wypowiedzenie na co odpowiedziano mi, że w Play nie składa się wypowiedzeń tylko zawiera lub przedłuża umowy… Tym sposobem moja umowa zmieniła się na taką na czas nieokreślony! Muszę zapłacić za 2 kolejne miesiące.. w dodatku nie tylko za abonament 55 zł, bo kwota dalej wynosi 110zł – tyle miałam jak spłacałam telefon!!! Telefon został spłacony po 2,5 roku! Stanowczo odradzam wszystkim PLAY! Złodziejska firma!

   • mam to samo a przy zawiazywaniu umowy Pani powiedziala ze po splacie telefonu abonament bedzie tylko 50 zl a teraz jak umowa sie skonczyla to nagle nie mialam takiego abonamentu tylko calosc z telefonem licza.Zlodzieje!!! rowniez odradzam play.Wlasnie jestes w fazie przechodzenia do plusa

   • To mało powiedziane że złodziejska miałem umowe na cztery numery za które płaciłem 180 zł kiedy umowa się skończyła zaproponowali mi lepsze warunki więc postanowiłem przedłużyć umowę ale tylko na trzy numery i tu się zaczął koszmar rachunki miały być po 120 zł a przychodziły po 230zł przestałem płacić odsłuchali zawartą umowe uznali moją reklamacje przeniosłem numery do innej sieci i obecnie mam te same warunki a rachunki po 60 zł i umowa na czas nieokreślony

 2. Fajnie ale warto by doprecyzować czy miesięczny okres wypowiedzenia W TRAKCIE umowy na czas nieokreślony rozpoczyna się od dnia złożenia wypowiedzenia czy od dnia przyjmijmy wyżej wymienionego przykładowego 10-go grudnia?

 3. Ja też zostałam oszukana w salonie Play chciałam tylko wsiąść internet z telewizja a pani w salonie przedluzyla mu umowę na dwa numery na kolejne dwa lata a jak wyszłam z salonu i poszlam do domu chciałam zrezygnować to mi powiedzieli że umów zawartych w salonie Play nigdy nie da się odstąpić i jak podpisuję się uwowe to na amen uważajcie bo tego w nikt z pleya wam nie powie jak podpisuję się umowę w salonie to nie ma możliwości z niej zrezygnować po wyjściu z salonu Play więc trzeba się naprawdę zastanowić czy warto podpisywać umowy w salonie lepiej przez telefon bo przynajmniej jest 14 dni na odstąpienie i można się zastanowić szkoda że mi tego nikt na e powiedział przed podpisaniem umowy na pewno już w więcej nie skorzystam z usług Play uziemili mnie na dwa lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here