Prawidłowe prowadzenie dokumentacji pracowniczej to wyjątkowo istotny element zarządzania każdym przedsiębiorstwem. Wszelkiego rodzaju błędy, uchybienia czy braki mogą oznaczać dla firmy wysokie kary finansowe, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest jednak sposób na to, by bezstresowo zadbać o dopełnienie wszystkich obowiązków – skorzystanie z usługi audytu kadrowo-płacowego.

Co to jest audyt kadrowo-płacowy?

Audyt kadrowo-płacowy to usługa polegająca na dokładnej analizie i weryfikacji poprawności prowadzenia dokumentacji pracowniczej. Na tę składają się między innymi akta osobowe pracowników – i obowiązek ich terminowej anonimizacji w przypadku rozwiązania umowy, pilnowanie terminów obowiązkowych szkoleń BHP oraz badań wstępnych i okresowych, ewidencja zwolnień chorobowych, urlopów w tym tacierzyńskich i macierzyńskich czy rozliczeń podatkowych i związanych ze świadczeniami Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Jego głównym celem jest redukcja ryzyka występowania uchybień – zarówno związanych z błędem ludzkim, jak i systemowym. Ta, wpływa nie tylko na zabezpieczenie firmy przed otrzymaniem ewentualnej kary finansowej, ale także zwiększenie zadowolenia pracowników związane z terminowym i bezbłędnym załatwianiem ich spraw. Więcej na temat samej usługi można przeczytać na stronie https://www.ca-staff.eu/audyt-kadrowo-placowy.

Jakie są korzyści ze skorzystania z audytu kadrowo-płacowego?

Najważniejsza zaleta została już wskazana – minimalizowanie ryzyka występowania wszelkiego rodzaju błędów. Niemniej istotne jest jednak:

  • wykrycie uchybień lub braków w dokumentacji jeszcze przed kontrolą urzędową,
  • analiza efektywności sposobu prowadzenia dokumentacji,
  • otrzymanie profesjonalnego planu naprawczego,
  • obserwowanie konkretnych obszarów, które wymagają korekty,
  • możliwość usprawnienia procesów kadrowo-płacowych, dzięki obiektywnemu spojrzeniu firmy zewnętrznej,
  • ocena ogólnej polityki kadrowej firmy.

Z usługi można skorzystać jednorazowo albo, jak np. w ofercie https://www.ca-staff.eu/, powtarzać audyt regularnie – okresowo. Niewątpliwie warto skorzystać z niej przynajmniej na próbę, by zweryfikować aktualną kondycję firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here