Wprowadzenie- dlaczego warto mieć ubezpieczenie?

W normalnych warunkach, kiedy się nie choruje, nie ma problemów zdrowotnych lub innych- ubezpieczenie to sprawa, o której wiele osób zapomina. Mimo to, należy sobie uświadomić, że to ważna sprawa. Gdy ulegniemy wypadkowi przy pracy lub zachorujemy to co wtedy? Wtedy będzie już za późno na dowiadywanie się o ubezpieczeniu, sprawdzanie ofert i wdrożenie się w temat. Ubezpieczenie chorobowe gwarantuje możliwość pobierania zasiłku chorobowego- nigdy nie wiadomo kiedy taka opcja może się przydaj. Lepiej „dmuchać na zimne” i zapobiegać takim sytuacjom. Uświadom się już dzisiaj jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia i dlaczego warto go opłacać. Sprawdź już dziś czy masz aktualne ubezpieczenie. W tym krótkim artykule znajdziesz informacje i porady dotyczące tego jak i gdzie sprawdzić swoje ubezpieczenie zdrowotne. Przejdź do kolejnego akapitu.

Jak i gdzie sprawdzić czy faktycznie jestem ubezpieczony?

Aby sprawdzić czy firma, która nas aktualnie zatrudnia faktycznie zgłosiła nas do ubezpieczeń należy skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych. Jak nastąpi zalogowanie na nasz profil, musimy wejść w zakładkę „Ubezpieczenia i płatnicy”, gdzie znajdziemy informacje dotyczące naszej obecnej sytuacji. Co jeszcze możemy sprawdzić na tej stronie? W zakładce „Dane o ubezpieczeniu zdrowotnym” znajdują się informacje na temat prawa do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego oraz aktualne przynależności do NFZ.

W wypadku jeśli nie posiadamy konta na Platformie Usług Elektronicznych, należy takie konto założyć. Jak? W prosty sposób:

    1. kliknij „zarejestruj się” na stronie www.zus.pl,
    2. wybierz sposób rejestracji i wypełnij formularz o swoje dane,
    3. wymyśl hasło do konta i czekaj na potwierdzenie, które powinno przyjść na skrzynkę meilową,
    4. potwierdź swoją tożsamość- na przykład za pomocą podpisu elektronicznego lub osobiście w każdej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Podsumowanie

To już wszystko co na temat Platformy Usług Elektronicznych powinieneś wiedzieć. Zadbaj już dziś o świadome zabezpieczenie na przyszłość i sprawdź jak najszybciej swoje aktualne ubezpieczenie. Pamiętaj, że to nie tylko twoja przyszłość, ale także twojej rodziny, dla której twoje zdrowie jest najważniejsze.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here