Według najnowszych danych w Polsce przybywa cudzoziemców, którzy przybywają tutaj w celach zarobkowych. Najczęściej polską granicę przekraczają przybysze ze wschodu: Ukraińcy, Białorusini, Wietnamczycy oraz mieszkańcy Indii. Wielu z nich poszukuje zatrudnienia przede wszystkim w stolicy, ponieważ panuje przekonanie, że to właśnie tam czekają na nich najlepsze perspektywy.

Cudzoziemcy w Warszawie

Dane z marca 2019 roku wskazują, że w Warszawie zameldowanych jest prawie 38 tysięcy cudzoziemców. Mowa tutaj o pobycie zarówno stałym, jak i czasowym. Co istotne, jest to aż 24-procentowy wzrost w porównaniu do roku ubiegłego. Biorąc pod uwagę deficyt pracowników w wielu branżach, można spodziewać się, że trend ten będzie się utrzymywał.

W związku z tak licznym napływem ludności zagranicznej wiele przedsiębiorstw funkcjonujących w Polsce staje przed ogromnym wyzwaniem. Zatrudnienie cudzoziemca obcokrajowca w swojej firmie wiąże się z szeregiem dodatkowych obowiązków prawnych. Pomocą w takiej sytuacji może stać się outsourcing kadrowo-płacowy.

Dlaczego warto skorzystać z outsourcingu kadr i płac w Warszawie?

Biura rachunkowe w Warszawie pozwalają przedsiębiorcom w sposób elastyczny przekazywać obowiązki związane z obsługą księgową czy kadrową pracownikom zewnętrznym. Umożliwia to nie tylko optymalizację procesów zachodzących wewnątrz organizacji, ale także jest niezwykle pomocne, kiedy zadania są zbyt trudne dla pracowników zatrudnianych w firmie lub gdy ich właściwa realizacja wymaga zastosowania nowych przepisów prawnych. Taka sytuacja ma miejsce właśnie przy zatrudnianiu pracowników zza granicy. Nowoczesne biura rachunkowe w Warszawie coraz częściej stawiają też na rozwiązania, które pozwalają na szybką wymianę informacji między firmą a biurem. Skorzystanie z outsourcingu staje się dla przedsiębiorcy coraz wygodniejszym rozwiązaniem – nie musi on poszukiwać dodatkowych pracowników i przygotowywać dla nich stanowiska pracy.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na outsourcing?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Warto wybierać biura księgowe w Warszawie w sposób perspektywiczny – być może za jakiś czas będziemy chcieli skorzystać z innych udogodnień oferowanych przez konkretną firmę, np. z usług doradczych czy doszkalania własnych pracowników. Kolejna rzecz to bezpieczeństwo i tajność danych. Z tego powodu należny dowiedzieć się, w jaki sposób przetwarza się dane osobowe w placówce i czy programy wykorzystywane do ich gromadzenia i przetwarzania posiadają odpowiednie zabezpieczenia. Oczywiście dla każdego przedsiębiorstwa ważne są także kwestie finansowe, jednak nie powinny one przysłonić innych aspektów współpracy. W mieście takim jak Warszawa outsourcing kadrowy powinien stać na najwyższym poziomie. Wybierz biuro z dużym doświadczeniem i rzetelnym podejściem do współpracy z przedsiębiorcą. Zwróć uwagę na liczbę zatrudnianych pracowników. Niestety dochodzi do takich sytuacji, w których zewnętrzni księgowi obciążeni pracą nie dotrzymują terminów. Lepiej zdecydować się na współpracę z dużym podmiotem zatrudniającym wielu specjalistów, co jest najlepszą gwarancją profesjonalizmu i terminowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here