Chcesz ubezpieczyć swoje mieszkanie?

Jeżeli tak to z całą pewnością interesuje Cie ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania wartego 200 tysięcy a ile 300 tysięcy. Różnice wbrew pozorom mogą być całkiem spore i dlatego też warto dokładnie przeanalizować ofertę różnych firm ubezpieczeniowych. Najważniejszą różnicę w kosztach stanowi zakres ubezpieczenia. Im polisa obejmuje wiele spraw tym trzeba się niestety liczyć z większymi kosztami. Oczywiście wartość nieruchomości oraz suma ubezpieczenia będzie miała również bardzo duży wpływ. Większość towarzystw ubezpieczeniowych pozwala na darmowe wyliczenie kosztów składki. W ten sposób można porównać kilka ofert i wybrać najbardziej optymalną.

Co ma wpływ na cenę?

Najważniejszymi kwestiami, które powodują zmianę kosztu ubezpieczenia mieszkania jest zakres polisy oraz wartość ubezpieczonej nieruchomości. Im bardziej podstawowy zakres ochrony tym oczywiście zapłaci się mniej. Jeśli ochrona ma obejmować także elementy stałem, ruchome czy też szkody wywołane przepięciami to trzeba liczyć się z koniecznością zapłacenia większej składki za ubezpieczenie mieszkania. Jeżeli chodzi o sumy ubezpieczeń to nie warto przesadzać w żadną ze stron. Jeśli będą one za niskie to w razie szkody nie otrzymamy satysfakcjonującego nas ubezpieczenia, natomiast jeśli będą zawyżone to po prostu przepłacimy ponieważ ubezpieczyciel i tak raczej zweryfikuje szkody.

Pozostałe czynniki

Poza sumą ubezpieczenia na wysokość składki ma wpływ wartość nieruchomości. W przypadku dużych miast trzeba liczyć się z większymi kosztami ubezpieczenia ponieważ w większości przypadków mieszkania są więcej warte. Oczywiście również lokalizacja mieszkania ma bardzo duże znaczenie ponieważ na przykład tereny zalewowe mogą bardzo mocno ponieść koszty składki ubezpieczeniowej. Kolejnymi czynnikami mającymi znaczenie jeśli chodzi o koszty będzie kondygnacja, na której znajduje się mieszkanie, posiadanie odpowiednich systemów antywłamaniowych czy też okres ubezpieczenia. Im dłuższy czas, w którym nie było szkody tym można liczyć się z niższymi kosztami.

Jak widać rzeczy, które mają wpływ na ubezpieczenie jest naprawdę bardzo dużo i dlatego też warto sprawdzić oferty różnych ubezpieczycieli ponieważ różni ubezpieczyciele biorą pod uwagę różne czynniki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here