Warszawa, stolica Polski i jednocześnie jedno z najprężniej rozwijających się miast w kraju to doskonałe miejsce na ulokowanie siedziby swojej firmy. Dzięki temu, iż miasto oferuje biura do wynajęcia na Mokotowie, można pokusić się o poszukanie oferty idealnej dla siebie. Jakie są zatem plusy i minusy takiego rozwiązania?

Warszawa, stolica Polski i jednocześnie jedno z najprężniej rozwijających się miast w kraju to doskonałe miejsce na ulokowanie siedziby swojej firmy. Dzięki temu, iż miasto oferuje biura do wynajęcia na Mokotowie, można pokusić się o poszukanie oferty idealnej dla siebie. Jakie są zatem plusy i minusy takiego rozwiązania?

Biuro na Mokotowie i jego najważniejsze zalety

Mokotów to dzielnica Warszawy, która obecnie słynie z ogromnej liczby lokali do wynajęcia pod różnego rodzaju działalności. Jest to obecnie największa dzielnica biznesowa stolicy i wynajem biura właśnie tutaj wiąże się z pewnego rodzaju prestiżem. Warto podkreślić, że Mokotów jest bardzo dobrze zlokalizowany, ponieważ znajduje się w niedalekiej odległości od ścisłego centrum, do którego można dostać się w bardzo szybki i prosty sposób dzięki licznym udogodnieniom.

Doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami Warszawy

Pracownicy pracujący na Mokotowie bardzo chwalą sobie tę dzielnicę, dzięki temu, iż jest ona doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami stolicy. Bez względu na to, czy wybierzemy tramwaj, metro czy autobus bez większych problemów dostaniemy się z Mokotowa do innych części miasta w dość krótkim czasie.

Ponadto to właśnie tutaj znajduje się znana Galeria Mokotów, gdzie można zrobić szybkie zakupy spożywcze, wyskoczyć na lunch czy na spotkanie z przyjaciółmi po pracy. Dodatkowo niewątpliwą zaletą Mokotowa jest również fakt, iż w tej części miasta swoje siedziby ma również wiele znanych i cenionych firm, co pomaga w budowaniu prestiżu dzielnicy i ułatwia załatwianie wielu spraw, ponieważ wszystko jest na miejscu.

Biuro do coworkingu

Również nie bez znaczenia jest fakt, iż klienci i kontrahenci mogą się łatwo dostać do Mokotowa dzięki świetnej komunikacji miejskiej. Wybierając biuro na wynajem dla swojej firmy warto rozważyć właśnie tę dzielnicę, która jest znana ze swoich świetnie przygotowanych powierzchni biurowych. Jeśli nie chcemy wynajmować całego oferowanego przez właściciela metrażu, wówczas możemy się również zdecydować na bardzo popularne w ostatnim czasie rozwiązanie, czyli biuro do coworkingu na warszawskim Mokotowie.

Przeczytaj również: Jakie wady i zalety ma biuro typu open space

Wady biur na Mokotowie – o czym warto pamiętać?

Oprócz niewątpliwych zalet w postaci świetnej komunikacji, biznesowego centrum czy dobrego rozkładu dzielnicy należy również pamiętać o tym, iż w dzisiejszych czasach nie ma rozwiązań idealnych i każde rozwiązanie ma swoje minusy. W przypadku Mokotowa jego zaleta umiejscowienia blisko centrum będzie dla jednych stanowiła również wadę.

W godzinach szczytu można tutaj doświadczyć dużego ruchu samochodowego, przez co tworzą się również uciążliwe dla wszystkich korki. Jednak tego typu zjawiska są zmorą wszystkich większych miast i Warszawa nie jest tutaj wyjątkiem. Ponadto trzeba również pamiętać o tym, technologia cały czas się rozwija, społeczeństwo cały czas się bogaci i co za tym idzie na ulicach jest większa liczba samochodów.

Zimą jest to dla wszystkich jeszcze bardziej uciążliwe, ponieważ w większych miastach można obserwować zjawisko smogu, który nie ma dobrego wpływu na nasze zdrowie. Również Mokotów nie jest miejscem wolnym od smogu zwłaszcza z uwagi na fakt, iż jest to typowo biznesowa dzielnica i próżno tu szukać licznych terenów zielonych, które choć w małym stopniu niwelowałyby samochodowe spaliny. Skoro już jesteśmy przy motoryzacji należy również pamiętać, że liczba miejsc parkingowych jest tutaj ograniczona i w godzinach szczytu ciężko jest tu znaleźć miejsce postojowe dla swojego samochodu. Również przyjeżdżający na spotkania kontrahenci muszą liczyć się z tym, iż będą musieli poświęcić chwilę na szukanie wolnego miejsca parkingowego, dlatego warto przyjąć margines czasowy umawiając się na spotkanie służbowe.

Stawiasz na rozwój? Mokotów to idealna dzielnica dla Twojego biura

Biura na Mokotowie to doskonale miejsce dla rozwijającej się firmy, jednak trzeba również pamiętać o tym, że centrum miasta jest zazwyczaj hałaśliwe i zatłoczone, co nie każdemu odpowiada. Ponadto ceny za metr kwadratowy powierzchni najmu mogą być tutaj nieco wyższe niż w innych dzielnicach, jednak nie powinno to nikogo dziwić.

Największy lista ofert w tej dzielnicy: https://www.axiimmo.com/biura/region-warszawa/warszawa/mokotow/

Biuro na Mokotowie to doskonała inwestycja w rozwój swojego przedsiębiorstwa, które oprócz nowoczesnej i pięknej przestrzeni zyska większy prestiż w oczach klienta. Doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta oraz bliskość banków, sklepów usługowych czy galerii na pewno w znacznej mierze zrekompensuje pracownikom ewentualne niewygody pracy w centrum. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto rozważyć wszystkie „za” i „przeciw” danej lokalizacji, aby ostateczny wybór był jak najbardziej przemyślany i świadomy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here