Zatrudnianie obcokrajowców to rozwiązanie cieszące się w ostatnich latach dużą popularnością. Przedsiębiorcy chętnie przyjmują osoby pochodzące zza wschodniej granicy. Bliskość kulturowa, motywacja i zaangażowanie kandydatów z Ukrainy sprawiają, że są oni pożądanymi pracownikami zwłaszcza w dużych fabrykach i korporacjach.

Braki kadrowe, spowodowane niskim bezrobociem to problem, z którymi boryka się wiele dużych firm. Jednym z rozwiązań, pozwalających na dalszy prężny rozwój przedsiębiorstwa jest ściąganie wykwalifikowanej siły roboczej z zagranicy. Rekrutacja obcokrajowców pozwala na utrzymanie produkcji na tym samym, wysokim poziomie oraz przyjmowanie dodatkowych lub sezonowych zleceń.

Przy pozyskiwaniu zespołu do prac warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Elastyczność, dyspozycyjność i duża motywacja do pracy osób z Ukrainy to cechy, dzięki którym są oni świetnymi pracownikami. Bliskość kulturowa (czy to pod kątem tradycji, czy religii) sprawia, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy łatwo aklimatyzują się w Polsce, niejednokrotnie ściągając do naszego kraju całe swoje rodziny.

Pracownicy z Ukrainy najczęściej przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych, dlatego chętnie biorą dodatkowe oraz nocne zmiany. Najczęściej zamieszkują oni mieszkania lub hotele niedaleko miejsca pracy, dzięki czemu nie ma problemu z ich dyspozycyjnością.

Jak rekrutować pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy to zmotywowane, często wysoko wykwalifikowane osoby. Wielu przedsiębiorców wzbrania się jednak przed zatrudnianiem osób zza wschodniej granicy, obawiając się dużej ilości formalności. Aby pracownik z Ukrainy mógł w pełni legalnie pracować na terytorium naszego kraju, musi posiadać:

  • zezwolenie na pobyt (tymczasowy lub stały),
  • pozwolenie na pracę.

Załatwianie formalności i sprowadzanie pojedynczych osób jest dość czasochłonne i w większości przypadków nieopłacalne. Przedsiębiorcom o wiele łatwiej jest pozyskać pracowników z Ukrainy za pośrednictwem agencji pracy, niż na własną rękę. Wybór takiego rozwiązania skraca całą procedurę, ponieważ poprzez agencję można zatrudnić osoby będące już na miejscu.

Pozyskaj pracowników z Ukrainy z AB OVO Solutions

Zatrudnienie pracowników z Ukrainy pozwala na szybkie uzupełnienie braków kadrowych i daje możliwość przyjmowania dodatkowych zleceń. Aby jednak procedura pozyskania siły roboczej zza wschodniej granicy przebiegła szybko i sprawnie, warto wybrać agencję, posiadającą doświadczenie w tej dziedzinie. Decydując się na skorzystanie z oferty wybranej firmy, warto zwrócić uwagę na kompleksowość świadczonych usług oraz szybkość działań.

Rekrutując pracowników za pośrednictwem AB OVO Solutions, zyskasz nie tylko dostosowaną do twoich potrzeb obsadę. Zajmujemy się pełną obsługą kadrowo-płacową, legalizacją pobytu, a także zakwaterowaniem i transportem pracowników. Korzystając z naszych usług masz pewność, że wszelkie procedury zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here